Czytasz dzięki

Po 40 tys. zł dla gmin na zakup sprzętu komputerowego dla szkół

  • PAP
opublikowano: 30-03-2020, 15:16

Od 1 kwietnia samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie zakupu sprzętu do zdalnej edukacji dla szkół - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Każda gmina może otrzymać co najmniej 40 tysięcy złotych.

Napisano, że na zakup sprzętu będzie 180 mln zł z unijnego programu Polska Cyfrowa. Zaznaczono, że przyspieszona procedura oraz minimum formalności gwarantują szybkie otrzymanie refundacji.

"Wprowadziliśmy zmiany w programie Polska Cyfrowa i otrzymaliśmy na nie zgodę Komisji Europejskiej" - powiedziała cytowana w komunikacie minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Jak czytamy w informacji, sprzęt komputerowy jest niezbędny do przeprowadzania lekcji podczas zawieszenia zajęć w szkołach. Zaznaczono, że gminy już teraz powinny oszacować swoje potrzeby, decydując się np. na laptopy, tablety czy mobilny dostęp do internetu.

Resort wskazał, że zakupy można realizować już teraz, a wydatki zostaną zrefundowane po rozpatrzeniu wniosku. Napisano, że aby otrzymać pieniądze, gmina musi złożyć elektroniczny wniosek o refundację do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Podkreślono, że samorządy nie muszą mieć wkładu własnego, a złożenie wniosku jest gwarancją wypłaty.

"Przyspieszona przez pandemię cyfryzacja w szkolnictwie musi zostać szybko uzupełniona odpowiednim do zdalnej nauki sprzętem. To ułatwi uczniom i nauczycielom dostęp do aplikacji, otwartych zasobów edukacyjnych, broszur, opracowań i scenariuszy zajęć – mówi Jarosińska Jedynak. Dodała też, że cyfryzacja przyczyni się do doskonalenia umiejętności cyfrowych, koniecznych do funkcjonowania we współczesnym świecie

Zakupiony sprzęt komputerowy wróci do szkół po zakończeniu zdalnych lekcji i będzie służył uczniom także po powrocie do normalnej nauki - wyjaśnił resort.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane