PO chce nowego konkursu na prezesa PKO BP, Juszczak weźmie w nim udział

ISB
opublikowano: 09-11-2007, 11:46

Nowy minister skarbu powinien ogłosić konkurs na prezesa PKO Banku Polskiego, uważa Zbigniew Chlebowski, szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej (PO). Rafał Juszczak, który objął to  stanowisko w czerwcu br., zapowiedział już wzięcie udziału w ewentualnym nowym konkursie.

"Nie zapominajmy, że nigdy tak naprawdę nie został rozstrzygnięty do końca konkurs na prezesa PKO BP. [...] Ten konkurs został unieważniony, w związku z tym wydaje się, że w przyszłości - moim zdaniem - nowy minister skarbu powinien rozstrzygnięcia konkursowe na pewno doprowadzić do końca" - powiedział Chlebowski w piątkowym wywiadzie dla TVN CNBC Biznes.

"Pani Maria Pasło-Wiśniewska startowała w tym konkursie, wymieniana była jeszcze w czasie trwania poprzedniej kadencji jako jeden z najlepszych kandydatów" - dodał jeden z głównych ekspertów gospodarczych PO.

Wiśniewska była prezesem Banku Pekao SA w latach 1998-2003, a w poprzedniej kadencji Sejmu (2005-2007) - posłanką PO.

Tymczasem Juszczak, któremu rada nadzorcza PKO BP wybrała na prezesa w czerwcu br., zadeklarować chęć wzięcia udziału w nowym konkursie.

"Jeśli będzie konkurs, to w nim wystartuję. Nadal chcę, żeby ten bank był numerem jeden w Polsce" - powiedział Juszczak dziennikarzom w piątek.

RN zorganizowała cztery konkursy na prezesa po tym, jak w czerwcu ub. r. odejście z tego stanowiska zapowiedział Andrzej Podsiadło. Potem p.o. prezesa był Sławomir Skrzypek - obecnie prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), a następnie (do 10 kwietnia) Marek Głuchowski. p.o. prezesa był Później Juszczak. (ISB)

tom

 

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane