PO chce rozmawiać z rządem o służbie zdrowia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-04-2006, 13:03

Przewodniczący PO Donald Tusk wysłał do premiera Kazimierza Marcinkiewicza i ministra zdrowia Zbigniewa Religi list z prośbą o natychmiastowe spotkanie i rozmowę o stanie polskiej służby zdrowia - poinformował rzecznik ds. zdrowia w gabinecie cieni PO Ewa Kopacz.

Przewodniczący PO Donald Tusk wysłał do premiera Kazimierza Marcinkiewicza i ministra zdrowia Zbigniewa Religi list z prośbą o natychmiastowe spotkanie i rozmowę o stanie polskiej służby zdrowia - poinformował rzecznik ds. zdrowia w gabinecie cieni PO Ewa Kopacz.

"Chcielibyśmy poznać opinię panów na temat możliwości zaspokojenia przez budżet państwa oczekiwań lekarzy, jak też perspektyw funkcjonowania całego systemu ochrony zdrowia w naszym kraju" - cytował treść listu lider PO Jan Maria Rokita na piątkowej konferencji prasowej.

W piątek w całym kraju trwa akcja protestacyjna, także w szpitalach. Według szacunków koordynatora ogólnopolskiego protestu i wiceprezesa Naczelnej Izby Lekarskiej Andrzej Włodarczyka (który wraz z protestującymi jest przed Sejmem) urlop na żądanie w całym kraju wzięło ok. 75 proc. lekarzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PO chce rozmawiać z rządem o służbie zdrowia