PO chce zaoszczędzić 5 mln zł na ogrodzeniu wokół Sejmu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-01-2006, 13:52

Wśród poprawek PO mających przyczynić się do oszczędności w budżecie jest zapis odbierający Kancelarii Sejmu 5 mln zł na ogrodzenie wokół gmachów Parlamentu - ujawnił poseł PO Zbigniew Chlebowski.

Wśród poprawek PO mających przyczynić się do oszczędności w budżecie jest zapis odbierający Kancelarii Sejmu 5 mln zł na ogrodzenie wokół gmachów Parlamentu - ujawnił poseł PO Zbigniew Chlebowski.

    "Chodzi o 5 mln zł, które Kancelaria Sejmu przeznaczyła na zbudowanie płotu" - powiedział w środę PAP Chlebowski. Poseł nie chciał ujawnić szczegółów zaproponowanych przez PO poprawek do projektu budżetu.

    Powiedział, że propozycje Platformy dotyczą m.in. ograniczenia wydatków Kancelarii Prezydenta o blisko 10 proc. w wydatkach bieżących i "trochę większe jeśli chodzi o wydatki majątkowe".

    Zdaniem Chlebowskiego, oszczędności można jeszcze szukać w wydatkach Urzędów Wojewódzkich, na które rocznie budżet wydaje 16 mld zł. "Oszczędności proponowane przez PO sięgają ok 150 mln zł" - powiedział poseł PO.

    Chlebowski uważa, że oszczędności tego rzędu nie spowodują paraliżu pracy administracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane