Po danych makro giełdy w USA szukają kierunku

Marek Druś
01-06-2001, 17:21

Na giełdach w USA nie widać szansy na zdecydowaną zmianę nastrojów. Po wczorajszych wzrostach, dzisiejsze otwarcie na NYSE i Nasdaq’u wskazywało na możliwość wzrostu, informacje o spadku wskaźnika NAPM skutecznie go zahamowały.

Po danych o nieoczekiwanym spadku bezrobocia w maju, które nastąpiło po raz pierwszy od ośmiu miesięcy, wydawało się, że otwiera to możliwość odbicia w górę po wczorajszych, umiarkowanych wzrostach. Niestety, wskaźnik aktywności gospodarczej (NAPM) spadł znacznie poniżej oczekiwań. Na giełdzie zaczęły przeważać spadki.

Spośród spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones, największy wzrost notują udziały Intela. Spośród spółek taniejących, skalą zniżek wyróżniają się SBC Communications, Dupont i 3M.

Spośród spółek technologicznych, wyraźne zniżki cen dotknęły udziałów Lucent Technologies, Motoroli, Ericssona i WorldCom. Spośród dotkomów najsłabiej prezentuje się Buy.com. W branży komputerowej największy wzrost notują papiery Apple.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po danych makro giełdy w USA szukają kierunku