Po decyzji Fed przewaga popytu na giełdach w USA zaczęła rosnąć

(Marek Druś)
opublikowano: 02-02-2005, 20:31

Na amerykańskich giełdach utrzymuje się przewaga popytu. Zgodna z oczekiwaniami decyzja Fed, a przede wszystkim utrzymanie dotychczasowego charakteru polityki monetarnej, wywołała wyraźny ruch indeksów w górę.

Na amerykańskich giełdach utrzymuje się przewaga popytu. Zgodna z oczekiwaniami decyzja Fed, a przede wszystkim utrzymanie dotychczasowego charakteru polityki monetarnej, wywołała wyraźny ruch indeksów w górę.

Fed podwyższył stopy o 25 pb., czyli tak jak oczekiwano. Utrzymał także ‘akomodacyjny’ charakter polityki monetarnej. Niespodzianki zatem nie było, co zdecydowanie poprawiło nastroje inwestorów.

Wśród najmocniej drożejących w środę spółek jest od początku sesji Google. Właściciel najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej osiągnął w minionym kwartale aż siedmiokrotnie wyższy zysk niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Osiągnięty przez spółkę wynik jest wyższy od oczekiwanego przez rynek.

O osiągnięciu wyższej od prognozowanej kwartalnej sprzedaży poinformowała Nvidia. Inwestorzy zareagowali na to zwiększonym popytem na akcje  największego na świecie producenta chipów graficznych.

Drożeją papiery Adobe Systems. Globalny lider rynku oprogramowania graficznego podwyższył prognozę zysku i sprzedaży w obecnym kwartale.  

Mimo 84 proc. spadku kwartalnego zysku wyraźnie drożeją akcje Boeinga. Pogorszenie wyniku spółki to skutek zapowiadanych wcześniej wysokich jednorazowych kosztów m.in. zakończenia produkcji modelu Boeinga 717. Bez ich uwzględniania wyniki spółki okazały się lepsze niż prognozowali analitycy. Dodatkowym pozytywnym sygnałem było podwyższenie przez spółkę dolnej granicy prognozowanego na 2005 i 2006 rok zysku na akcję. Boeing podtrzymał także zapowiedź zwiększenia dostaw samolotów w 2005 roku do 320 sztuk. W 2004 roku dostarczył 285 maszyn. 

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane