Czytasz dzięki

Po decyzji TA, Eureko planuje wystąpienie o odszkodowanie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-08-2005, 15:22

Eureko poinformowało w piątkowym oświadczeniu, że zbiera dokumentację potrzebną do wystąpienia do Polski o odszkodowanie w związku ze swoją wygraną przed Trybunałem Arbitrażowym w sprawie dotyczącej naruszenia przez Polskę polsko-holenderskiej umowy o wzajemnej ochronie inwestycji.

Eureko poinformowało w piątkowym oświadczeniu, że zbiera dokumentację potrzebną do wystąpienia do Polski o odszkodowanie w związku ze swoją wygraną przed Trybunałem Arbitrażowym w sprawie dotyczącej naruszenia przez Polskę polsko-holenderskiej umowy o wzajemnej ochronie inwestycji.

    W czwartek Trybunał Arbitrażowy w sporze pomiędzy Polską a Eureko uznał, że Polska częściowo naruszyła warunki umowy o popieraniu i ochronie wzajemnej inwestycji pomiędzy Holandią a Polską.

    "Zważywszy na wynik postępowania przed Sądem Arbitrażowym, Eureko rozpocznie gromadzenie dokumentów mających na celu określenie wysokości odszkodowania za szkody, jakie firma poniosła i wciąż ponosi. Wysokość odszkodowania zostanie wyliczona przez ekspertów, którzy ocenią omawiane straty, które zostaną następnie przedstawione arbitrom w ramach postępowania objętego klauzulą poufności" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez wiceprezesa Eureko Ernsta Jansena. Podkreślił on, że Eureko "zawsze było i nadal pozostaje otwarte na wszelki dialog oraz propozycje polskiego Skarbu Państwa. Wyrok Sądu Arbitrażowego nie zamyka drzwi do dalszych rozmów pod warunkiem, że będą one uwzględniać aktualne uwarunkowania i obecną pozycję stron".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane