Po dwóch latach w Warszawie w końcu otwarto węzeł Wołoska

Polska Agencja Prasowa SA
18-07-2006, 17:22

Po dwóch latach remontu we wtorek otwarto węzeł Wołoska. Odchodzący z funkcji pełniącego obowiązki prezydenta stolicy Mirosław Kochalski, przeprosił kierowców za to, że tak późno został on oddany.

Po dwóch latach remontu we wtorek otwarto węzeł Wołoska. Odchodzący z funkcji pełniącego obowiązki prezydenta stolicy Mirosław Kochalski, przeprosił kierowców za to, że tak późno został on oddany.

Według planów węzeł Wołoska miał być oddany w sierpniu 2005 roku. Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (MPRD), jako wykonawca prac, tłumaczyło opóźnienia w wykonaniu kolejnych etapów inwestycji, m.in. błędami w projektach przekazanych przez inwestora, czyli Zarząd Dróg Miejskich (ZDM). Miasto zerwało umowę z MPRD i na dokończenie prac remontowych wybrało Mostostal Warszawa, z którą pod koniec lutego podpisało umowę. Firma na początku marca zaczęła prace.

"Obecny wykonawca kilka tygodni wcześniej oddał węzeł Wołoska, niż było to zaplanowane w umowie, cieszmy się, że będzie on służył warszawiakom. Szkoda, że przez problemy z pierwszym wykonawcą projektu, nastąpiło to kilka miesięcy później" - powiedział Kochalski.

Węzeł Wołoska tworzy wiadukt i skrzyżowanie ulic: Wołoskiej, Rzymowskiego, Marynarskiej i Wilanowskiej.

"Umowa, którą podpisaliśmy z ZDM opiewała na kwotę około 23 mln zł. Wszystko odbyło się zgodnie z założeniami, które obowiązywały od początku do końca. Udało nam się zakończyć pracę na sześć tygodni przed planowanym terminem - powiedział PAP prezes Mostostal Warszawa Jarosław Popiołek.

Kochalski pytany przez dziennikarzy, czy otwarcie tej inwestycji jest uwieńczeniem jego urzędowania w Ratuszu, odparł, że oddanie węzła odbyło się zgodnie z planem. "Myślałem, że gdyby pan Kazimierz Marcinkiewicz był już dziś w Ratuszu, to byśmy razem tu przyjechali" - powiedział.

Dodał, że jego zdaniem warszawiacy wybiorą Marcinkiewicza na prezydenta stolicy.

We wtorek Kazimierz Marcinkiewicz otrzymał od premiera Jarosława Kaczyńskiego nominację na pełniącego obowiązki prezydenta Warszawy. Mirosław Kochalski w czwartek wprowadzi Marcinkiewicza do Ratusza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po dwóch latach w Warszawie w końcu otwarto węzeł Wołoska