Po Electusie pora na bank

Przemek Barankiewicz
29-09-2006, 00:00

Broker miał tak dobry kwartał, że znowu podwyższa prognozy. Pracuje też nad projektami sprostowań do tekstów z „PB” na jego temat.

DM IDMSA (IDM) kolejny raz podwyższył prognozę zysku na ten rok. Spółka na poziomie jednostkowym ma zarobić 20 mln zł zamiast wcześniej deklarowanych 16 mln zł. To zasługa m.in. aktywności biura na rynku IPO w III kwartale.

— Nie obawiamy się o koniunkturę giełdową. Zawirowania polityczne są krótkotrwałe, a fundamenty gospodarki bardzo mocne. Szczególnie w sektorze małych i średnich spółek — komentuje Rafał Abratański, wiceprezes IDM.

Coraz bliższa jest fuzja biura z Electusem, liderem branży usług finansowych dla sektora opieki zdrowotnej. Po połączeniu Marek Falenta, główny akcjonariusz tej spółki, stanie się właścicielem 30 proc. akcji IDM. Electus chce w tym roku wypracować 16,5 mln zł zysku. W I półroczu zarobił 3 mln zł, ale koniec roku, gdy wierzyciele czyszczą bilanse, to tradycyjny okres żniw w tej branży.

Do kompletnej grupy finansowej IDM brakuje jeszcze banku.

— To obecnie nasz priorytet. Myślimy o banku niszowym. Do końca roku podejmiemy decyzję w sprawie przejęcia lub wystąpienia o licencję bankową — zapowiedział Grzegorz Leszczyński, prezes IDMSA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po Electusie pora na bank