Po godzinach

Anna Bytniewska, Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 21-06-2001, 00:00

Mirosław Gniewowski

Mirosławi Gniewowskiemu, od 24 kwietnia prezesowi Zakładów Chemicznych Rokita z Brzegu Dolnego, można pogratulować pomysłowości i energii, z jaką zabrał się do uzdrawiania sytuacji spółki. ZCh Rokita w 2000 roku odnotowały stratę wynoszącą 26 mln zł. Od czasu objęcia stanowiska przez prezesa projekty związane z restrukturyzacją i rozwojem spółki nabrały przyspieszenia. Intensywnie prowadzony jest proces przekształcania spółki w holding, niebawem ruszy nowatorski projekt sekurytyzacji aktywów spółki w drodze emisji wartościowych papierów dłużnych. Prezes Gniewowski chce także ściągnąć do regionu, w którym działa spółka, jak najwięcej inwestorów. W tym celu zamierza utworzyć wspólnie z władzami Brzegu Dolnego chemiczny park przemysłowy.

Marian Krzemiński

Marek Sypek

Prezes KGHM i jego były zastępca (obecnie wiceprezes Polkomtela) wywołali spore zamieszanie wokół polskiej spółki miedziowej. Zarząd KGHM oświadczył, iż Marek Sypek potwierdził, że na początku 2000 r. dokonywał bez wiedzy pozostałych członków zarządu transakcji na rynku walutowym wykorzystując środki KGHM jako zabezpieczenie. Marek Sypek zaprzecza jakoby przyznał się do takich działań. Kto mówi prawdę ustali zapewne dopiero prokuratura, która zajęła się tą sprawą po doniesieniu Mariana Krzemińskiego. Mimo że, jak zapewnia zarząd KGHM, domniemane transakcje byłego wiceprezesa nie spowodowały żadnych strat, cała historia stawia w nie najlepszym świetle spółkę notowaną na GPW oraz giełdzie londyńskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska, Wojciech Kowalczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy