Po godzinach

Dawid Tokarz, Paweł Mazur
opublikowano: 21-08-2001, 00:00

Marek Zdrojewski

Działania Marka Zdrojewskiego, prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji, udowadniają, że także w Polsce można czerpać z dobrych wzorów. I to bez zbędnej zwłoki. Zaledwie miesiąc po tym, jak pierwsi operatorzy w Niemczech zdecydowali się na współpracę w zakresie budowy sieci UMTS, polski regulator podjął działania w celu nakłonienia do takiego rozwiązania także rodzimych operatorów.

Współfinansowanie gigantycznych wydatków na budowę infrastruktury 3G przyniesie korzyści (w postaci oszczędności) nie tylko operatorom. Zyskają także, a może przede wszystkim, klienci, którzy dzięki temu szybciej będą mogli korzystać z multimedialnych usług trzeciej generacji telefonii komórkowej.

Marcin Piróg

Lipiec nie był zbyt udany dla Okocimskich Zakładów Piwowarskich, którymi kieruje Marcin Piróg. Spółka tylko połowicznie wykorzystała jeden z dwóch najcieplejszych miesięcy w roku. Sprzedaż na poziomie nieznacznie przekraczającym 150 tys. hl piwa, jest o ponad 50 tys. hl niższa od uzyskanej w lipcu roku 2000. Na szczęście Okocim mógł pochwalić się po sześciu miesiącach tego roku niezłą dynamiką sprzedaży, na poziomie 18 proc. Po siedmiu miesiącach spółka zanotowała więc wzrost rzędu 7 proc. Kolejne miesiące mogą być jednak trudne dla firmy kontrolowanej przez duńskiego Carlsberga.

Nie wiadomo, jak ostatnia wymiana pionu handlowego odbije się na sprzedaży i jak kierownictwo poradzi sobie w praktyce z konsolidacją grupy Carlsberg Okocim. To, że obecnie Okocim, Kasztelan, Bosman i Piast mają łącznie 15-16-proc. udział w rynku piwa, nie musi oznaczać, że zostanie on w ciągu najbliższego roku utrzymany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz, Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy