Po kilku dniach spokoju znów mocno wieje

Joanna Pluta
08-05-2009, 00:00

Sesja na rynku złotego była mocno zmienna. W pierwszej połowie dnia nasza waluta zyskiwała na wartości, a notowania EUR/PLN zeszły nawet poniżej 4,30. Umocnieniu złotego sprzyjały między innymi lepsze od oczekiwań dane z Czech oraz Węgier. Naszą walutę wsparła również oficjalna decyzja MFW o przyznaniu Polsce elastycznej linii kredytowej. Była to formalność, ale inwestorzy przypomnieli sobie, że nasz kraj jest jednym z najlepiej ocenianych w regionie. Dalsza część dnia przyniosła jednak odreagowanie w notowaniach EUR/PLN i powrót kursu w okolice 4,3400.

Wysoka zmienność panowała również w notowaniach eurodolara. Amplituda wahań wyniosła ponad dwie figury. Kurs EUR/USD zwyżkował z 1,3250 do 1,3460. Szczególnie silne ruchy były po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, na którym zadecydowano o obniżce stóp procentowych o 25 pkt baz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po kilku dniach spokoju znów mocno wieje