Po krótkiej przerwie decyzja sądu w sprawie Elektrimu

Reuters
16-01-2002, 17:45

WARSZAWA (Reuters) - Sąd rozpatrujący na środowym posiedzeniu wnioski o ogłoszenie upadłości i o wszczęcie postępowania układowego Elektrimu zarządził krótką przerwę w obradach, powiedział sędzia Adam Tomczyński, ale nie powiedział ile może ona potrwać. Dodał, że po przerwie sąd ma ogłosić końcowe orzeczenie w sprawie otwarcia postępowania układowego lub wszczęcia postępowania u

WARSZAWA (Reuters) - Sąd rozpatrujący na środowym posiedzeniu wnioski o ogłoszenie upadłości i o wszczęcie postępowania układowego Elektrimu zarządził krótką przerwę w obradach, powiedział sędzia Adam Tomczyński, ale nie powiedział ile może ona potrwać.

Dodał, że po przerwie sąd ma ogłosić końcowe orzeczenie w sprawie otwarcia postępowania układowego lub wszczęcia postępowania upadłościowego.

Za układem jest sama spółka oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, natomiast za upadłością Elektrimu jest grupa obligatariuszy.

Elektrim nie spłacił na czas zadłużenia wynikającego z emisji obligacji - w sumie około 480 milionów euro, więc obligatariusze złożyli wniosek o upadłość firmy. Ta jednak zwróciła się do sądu z wnioskiem o wszczęcie postępowania układowego i zaproponowała, by dług zredukować o 40 procent.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Po krótkiej przerwie decyzja sądu w sprawie Elektrimu