Po nerwowym styczniu zarządzający porządkują portfele

Anna Borys
opublikowano: 22-02-2007, 00:00

Od początku lutego zarządzający funduszami wykonali aż jedenaście dużych transakcji. Wygląda na to, że fundusze robią korekty w swoich portfelach po styczniowych wahaniach na rynku. Najwięcej zmian tradycyjnie wykonał Pioneer. Kupił Mostostal- Export, zwiększając udział w spółce z 5,19 proc. do 5,29 proc. Wydaje się, że to trafiona inwestycja. Notowania firmy w ostatnim tygodniu wzrosły prawie 10 proc. Drugim typem był Boryszew. Pioneer ma prawie 4 mln akcji tej spółki, co daje mu 6,22-procentowy udział. Od początku miesiąca cena akcji chemiczno-przemysłowej grupy spadła ponad 1,5 proc. Fundusz pozbył się ze swojego portfela części walorów Netii, obecnie ma 4,99 proc. W samą porę, kurs operatora telefonii stracił od transakcji już prawie 5 proc.

Fundusze kupowały także spółki z innych sektorów. BZ WBK Asset Management zainwestował w Swarzędz Meble. Był to strzał w dziesiątkę. Notowania producenta i dystrybutora mebli skoczyły od transakcji o 25 proc. W centrum zainteresowania znalazł się także Cinema City. ING OFE dokupił jego akcji, obecnie ma pakiet 5 proc. Jak na razie zarobił na tej inwestycji zaledwie 1,5 proc. Do 16,34 proc. Supernowa Capital zwiększyła swoje udziały w PPWK. Kurs spółki kartograficznej wzrósł już ponad 16 proc.

Najczęściej sprzedawaną spółką był Unimil. Jest to efekt wezwania do sprzedaży australijskiej spółki Ansell. W konsekwencji docelowo Unimil zniknie z GPW. Fundusze zmniejszały udziały także w Ceramice Nowa Gala i Śrubeksie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu