Po nocnych atakach Odessa niemal całkowicie odcięta od prądu

  • PAP
opublikowano: 10-12-2022, 14:12
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W wyniku nocnych ataków Rosji na obwód odeski jego główne miasto, Odessa, zostało niemal całkowicie odcięte od prądu – poinformował w sobotę w Telegramie zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

„Minionej nocy wróg uderzył w energetyczne obiekty obwodu (odeskiego). W chwili obecnej miasto pozbawione jest prądu. Jest on dostarczany jedynie dla obiektów infrastruktury krytycznej: do szpitali, na oddziały położnicze, do kotłowni i stacji wodociągowych” – napisał.

W jego ocenie sytuacja jest krytyczna, ale znajduje się pod kontrolą władz. „Prace remontowe potrzebują więcej czasu niż zazwyczaj” – podkreślił Tymoszenko.

W godzinach porannych siły zbrojne Ukrainy podały, że armia zestrzeliła ostatniej nocy dziesięć z piętnastu irańskich dronów, którymi Rosja zaatakowała ukraińskie obwody na południu kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane