PO: pierwszy rok w UE oceniamy na "4" nawet "4+"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-04-2005, 14:34

Pierwszy rok członkostwa Polski w Unii Europejskiej zamyka się dobrym bilansem; stosując szkolne oceny oceniamy ten rok na "4" nawet "4+" - powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski (PO) na piątkowej konferencji poświęconej podsumowaniu rocznej obecności Polski w UE.

Pierwszy rok członkostwa Polski w Unii Europejskiej zamyka się dobrym bilansem; stosując szkolne oceny oceniamy ten rok na "4" nawet "4+" - powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski (PO) na piątkowej konferencji poświęconej podsumowaniu rocznej obecności Polski w UE.

Według niego, bilans ekonomiczny pierwszego roku członkostwa jest pozytywny - nie spełniły się obawy, że będziemy płatnikiem netto do unijnego budżetu, a efekty w rolnictwie są dobre ponad oczekiwania. Zdaniem Saryusza-Wolskiego, polscy przedstawiciele najkorzystniej zaistnieli w Parlamencie Europejskim.

Natomiast polityka polska w Radzie Ministrów UE, była - w ocenie polityka PO - pasywna, nie wolna od błędów i zbyt ugodowa np. w sprawie tzw. dyrektywy usługowej, czy w negocjacjach nad nowym budżetem UE. Fiaskiem nazwał Saryusz-Wolski polską politykę kadrową w unijnych instytucjach. Podkreślił, że na 10 stanowisk dyrektorskich w Komisji Europejskiej, przedstawiciele nowych państw obsadzili 5, ale nie ma wśród nich Polaka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane