Po 144,5 tys. USD dla rodzin ofiar katastrof Boeingów MAX

opublikowano: 24-09-2019, 07:12

Boeing chce wypłacić rodzinom ofiar katastrof jego samolotów w Indonezji i Etiopii po 144,5 tys. USD. Reprezentujący je prawnicy uważają, że to za mało.

W lipcu Boeing ogłosił stworzenie „funduszu wsparcia finansowego” wysokości 50 mln USD, z którego będzie wypłacał odszkodowania dla rodzin ofiar dwóch katastrof samolotów Boeing 737 MAX, w których zginęło łącznie 346 osób. Koncern ogłosił, że będzie przyjmował roszczenia tylko do końca tego roku. Prawnicy reprezentujący rodziny ofiar katastrof uważają, że fundusz Boeinga jest tylko działaniem na pokaz.

- 144 tys. USD nie jest nawet blisko zrekompensowania straty każdej z naszych rodzin, czy którejkolwiek z rodzin – powiedział Nomaan Husain, prawnik z Teksasu reprezentujący 15 rodzin. – To nie jest coś, co usatysfakcjonowałoby rodziny. One tak naprawdę chcą odpowiedzi – dodał.

Boeingi 737 MAX zostały „uziemione” w marcu po tym jak doszło do dwóch katastrof tych samolotów w okresie pięciu miesięcy. Pojawiły się obawy, że powodem mogły być wady konstrukcyjne maszyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA