Po półroczu Makarony mają 1,15 mln zł zysku netto

GRA
opublikowano: 25-08-2009, 09:02

Makarony Polskie znów pokazały, że w kryzysie ich branża kwitnie. Sprzedaż rośnie, a za nią i zyski.

Pierwsze półrocze 2009 r. wypadło Makaronom Polskim o wiele lepiej niż analogiczny okres przed rokiem. Przychody zwiększyły się z 43,7 mln zł do 55,9 mln zł i ten wzrost przełożył się na zyski. Operacyjny wyniósł 2,6 mln zł, podczas gdy rok temu spółka miała stratę w wysokości 1,9 mln zł. Podobnie jest na poziomie netto – zysk w wysokości 1,15 mln zł zastąpił 2,6 mln zł straty w zeszłym roku.

W samym drugim kwartale Makarony też pokazały poprawę na wszystkich poziomach rachunku wyników. Przychody wzrosły z 24,5 mln zł do 30,9 mln zł, a wynik netto – z -0,9 mln zł do +0,6 mln zł.

„Tak znaczący wzrost sprzedaży wynika z realizacji nowych kontraktów oraz rozszerzenia współpracy z obecnymi kontrahentami, co było możliwe do realizacji dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych w zakładzie produkcyjnym w Rzeszowie” – wyjaśnia zarząd w komunikacie.

GRA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu