PO pracuje nad propozycjami programowymi dla PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-10-2005, 07:53

Zespół negocjacyjny Platformy Obywatelskiej pracuje nad materiałem programowym, który  przedstawiony ma być Prawu i Sprawiedliwości. O tym m.in. dyskutowali liderzy PO podczas spotkania zakończonego we wtorek po godz. 1 w nocy.

Zespół negocjacyjny Platformy Obywatelskiej pracuje nad materiałem programowym, który  przedstawiony ma być Prawu i Sprawiedliwości. O tym m.in. dyskutowali liderzy PO podczas spotkania zakończonego we wtorek po godz. 1 w nocy. 

"Pracujemy nad zwartym tekstem, to mają być pewne zręby - jak to powiedział Jan Rokita - +ruszt+. Nad tym pracujemy" - powiedziała dziennikarzom po spotkaniu Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pytana, czy materiał ten zostanie przedstawiony PiS, Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała: "Jak uzgodnimy sami ze sobą, bo jest nas cztery osoby, to potem przedstawimy to PiS".

Do zespołu negocjacyjnego oprócz Gronkiewicz-Waltz należą także Rokita, Bronisław Komorowski i Grzegorz Schetyna. W spotkaniu wziął także udział szef PO Donald Tusk.

Opuszczający kolejno spotkanie politycy PO unikali rozmowy z dziennikarzami. Krótko wypowiedziała się tylko Gronkiewicz-Waltz. Tusk pytany o rezultaty spotkania powiedział jedynie, że we wtorek będzie "pełna informacja".

W poniedziałek kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz wysłał do Tuska list, w którym zaapelował o przedstawienie przez PO kandydata na wicepremiera, z którym on miałby prowadzić rozmowy o programie i strukturze nowego rządu.

Tusk odpowiedział, że kandydatem PO na wicepremiera jest Rokita. Dodał, że nie ma nic przeciwko temu, aby Marcinkiewicz spotykał się z Rokitą. Podkreślił, że już wielokrotnie mówił, iż Rokita "jest przewidziany do roli wicepremiera w tym rządzie".

Po spotkaniu Rokita nie odpowiedział na pytania dziennikarzy, czy będzie wicepremierem i czy podjęte zostaną rozmowy z PiS. Również on poradził dziennikarzom poczekać na informacje do wtorku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane