Po rejestracji fuzji GPW zawiesiła notowania akcji PBK

Administrator
02-01-2002, 09:41

GPW zawiesiła od dzisiejszej sesji obrót akcjami PBK. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do momentu pojawienia się w notowaniach papierów połączonego BPH PBK upłynie ok. 10 dni. Rejestracja fuzji PBK i BPH w sądzie nastąpiła w ostatnim dniu ubiegłego roku.

GPW zawiesiła od dzisiejszej sesji obrót akcjami PBK. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do momentu pojawienia się w notowaniach papierów połączonego BPH PBK upłynie ok. 10 dni.

Rejestracja fuzji PBK i BPH w sądzie nastąpiła w ostatnim dniu ubiegłego roku. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami obu spółek spodziewają się one, że do pierwszego notowania akcji połączonego banku dojdzie w okresie nie dłuższym niż 10 dni od rejestracji fuzji przez sąd.

Połączenie będzie realizowane prze przeniesienie majątku PBK na BPH. Udziałowcy pierwszego wymienią posiadane akcje na papiery BPH.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Po rejestracji fuzji GPW zawiesiła notowania akcji PBK