PO: Rząd powinien renegocjować umowy ws. podwójnego opodatkowania

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-02-2006, 14:59

PO chce by rząd renegocjował umowy dotyczące podwójnego opodatkowania, które powodują, że Polacy pracujący za granicą - np. w Wielkiej Brytanii - muszą dwa razy płacić podatki - tam gdzie pracują i w Polsce.

PO chce by rząd renegocjował umowy dotyczące podwójnego opodatkowania, które powodują, że Polacy pracujący za granicą - np. w Wielkiej Brytanii - muszą dwa razy płacić podatki - tam gdzie pracują i w Polsce.

Rzecznik PO ds. finansów Zbigniew Chlebowski zaapelował na wtorkowej konferencji do minister finansów Zyty Gilowskiej, by zwolniła z podatku PIT osoby pracujące za granicą i płacące tam podatki. Wezwał też rząd do natychmiastowej renegocjacji umów o podwójnym opodatkowania.

PO zaapelowała też do rządu o odrzucenie złożonego przez Samoobronę projektu ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych. Adam Szejnfeld, rzecznik PO ds. gospodarki powiedział, że projekt uniemożliwia powstawanie super i hipermarketów w gminach liczących poniżej 50 tys. mieszkańców. Ponadto - według PO - projekt Samoobrony zawiera przepisy korupcjogenne, uzależniające wydanie zezwolenia na budowę wielkopowierzchniowego sklepu od indywidualnej decyzji administracyjnej wójta, burmistrza, czy prezydenta miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane