Po spadku euro stabilne, rynek czeka na Greenspana

Reuters
opublikowano: 24-01-2002, 10:52

LONDYN (Reuters) - Po gwałtownym spadku podczas środowej sesji walutowej w USA, kurs euro do dolara ustabilizował się. Rynek czeka na wystąpienie prezesa Fed, Alana Greenspana w Senacie. Greenspan rozpocznie swoje przemówienie na temat stanu gospodarki o godzinie 16.00 czasu polskiego. Analitycy zastanawiają się, że czy będzie się ono różniło od wystąpienia z początku stycznia,

LONDYN (Reuters) - Po gwałtownym spadku podczas środowej sesji walutowej w USA, kurs euro do dolara ustabilizował się. Rynek czeka na wystąpienie prezesa Fed, Alana Greenspana w Senacie.

Greenspan rozpocznie swoje przemówienie na temat stanu gospodarki o godzinie 16.00 czasu polskiego. Analitycy zastanawiają się, że czy będzie się ono różniło od wystąpienia z początku stycznia, kiedy szef Fed bardzo ostrożnie wypowiadał sie na temat perspektyw ożywienia gospodarki.

"Wystąpienie Greenspana jest bardzo ważne, bo obecna siła dolara opiera się na założeniu, że gospodarka USA szybko wyjdzie z recesji" - powiedział John Kyriakopoulos, analityk z banku JP Morgan Chase.

W środę w Europie euro kosztowało niewiele poniżej 89 centów, ale w amerykańskiej części sesji spadło do najniższego poziomu od prawie miesiąca, znacznie poniżej 88 centów.

Według części analityków spadek euro zwiazany był z środowym wystąpieniem prezesa Europejskiego Banku Centralnego (ECB) Wima Duisenberga, który zasugerował, że bank nie będzie się spieszył z obniżkami stóp procentowych.

Jednak zdaniem większości ekspertów inwestorom nie udało się na dłużej utrzymać euro powyżej poziomu 88,70 centa, i dlatego zaczęli sprzedawać wspólną walutę.

"Euro to ten rodzaj waluty, która jest cały czas w ruchu, jeżeli nie rośnie, to spada" - powiedział jeden z europejskich dealerów.

O godzinie 10.50 euro wyceniano na 87,76 centa.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po spadku euro stabilne, rynek czeka na Greenspana