Po szczytach nadeszła korekta

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 24-06-2005, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym przyniosła zatrzymanie wzrostów. Korekta nie była niespodzianką — należała się po kilku dniach zwyżek i wyznaczeniu nowych maksimów. W najbliższym okresie rynek powinien wejść w stabilizację. Opory znajdują się na poziomie 2075 pkt i 2090 pkt. Wsparcie to 2035 pkt.

Notowania rozpoczęły się kontynuacją wzrostów z poprzedniego dnia. Wrześniowa seria wystartowała na poziomie 2061 pkt, a w pierwszej godzinie handlu szczyty zostały poprawione do 2067 pkt. Entuzjazm na rynku był już jednak znacznie słabszy niż wcześniej, a kiedy okazało się, że dzień nie będzie obfitował w nowe rekordy indeksów, kupujący odpuścili. Korekta zniosła wzrost do sesyjnego minimum na poziomie 2042 pkt. Okolice wsparcia (dokładnie 2045 pkt) niedługo zatrzymywały spadek. W efekcie najpopularniejsza seria futures zeszła do strefy kolejnej zapory popytowej (2035 pkt). Końcówka sesji przyniosła lekkie odbicie i powrót w okolice wsparcia 2045 pkt. Zamknięcie wypadło 1 pkt poniżej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po szczytach nadeszła korekta