Po udanym początku, amerykańskie giełdy poddały się korekcie

opublikowano: 28-09-2004, 16:47

Indeksy amerykańskich giełd po udanym początku notowań, utraciły impet i zaczęły podróż na południe. O ile w przypadku Wall Street można mówić na razie o kosmetycznej zmianie, to na Nasdaq korekta ma zdecydowanie silniejszy przebieg.

Przed większym zaangażowaniem powstrzymują graczy wydarzenia na rynku ropy, gdzie ceny po raz pierwszy w historii przekroczyły psychologiczny poziom 50 dolarów za baryłkę. Te dane oczywiście dyskontowane są w wycenie największych koncernów paliwowych z Exxon Mobil na czele. Kurs jego walorów zwyżkuje o blisko 1 proc.

Poniedziałkową korektę odreagowują papiery Coca Coli. Jeden z banków inwestycyjnych obniżył prognozę zysków w trzecim kwartale dla największego na świecie producenta napojów gazowanych co zostało bardzo negatywnie odebrane przez rynek. Dzisiaj kurs akcji jednej z najbardziej popularnych marek zyskuje około 0,7 proc. Aż 3 proc. dodają do swojej wyceny walory największego konkurenta – Pepsi Bottling.

Bardzo dobrze prezentują się na początku notowań papiery wyszukiwarki internetowej Google. 2,5-proc. wzrost notowań to efekt ustalenia docelowej ceny na poziomie 145 USD przez bank Credit Suisse First Boston. Daje to ponad 20 proc. dyskonto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Po udanym początku, amerykańskie giełdy poddały się korekcie