Po wzrostach w środę przyszedł czas na spadki

Marek Druś
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Na europejskich giełdach panowała w czwartek duża zmienność nastrojów. Dzień wcześniej DJ Stoxx 600 osiągnął sześcioletnie maksimum. Część inwestorów zdecydowała się więc na realizację zysków. Spadała wartość 10 z 18 indeksów branżowych, najmocniej spółek motoryzacyjnych. Podaż akcji DaimlerChryslera i PSA Peugeot Citroen wzrosła po wiadomości o rekordowej stracie Forda. Większą przecenę na rynkach Starego Kontynentu hamował wzrost notowań spółek technologicznych. W środę była to jedyna branża notująca spadek. Dzień później klimat się zmienił, głównie za sprawą doskonałych wyników kwartalnych Nokii.

W USA sesje zaczęły się niewielkimi zmianami. Dzień po ustanowieniu historycznego maksimum lekko spadał Dow Jones. Największa kwartalna strata w 103-letniej historii Forda spowodowała spadek jego kursu. Drożały akcje eBay i AT&T, które pochwaliły się dobrymi wynikami, oraz Microsoftu, który miał je przedstawić po sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy