Po wzrostach w USA giełdy Azji bez większych zmian

opublikowano: 01-06-2001, 08:57

Po czwartkowym spadku o 231 pkt. w piątek japoński indeks Nikkei nie zmienił praktycznie wartości – jego wartość spadła jedynie o 0,30 pkt, co daje 0 proc. zmian. Podobnie było na większości giełd azjatyckich: Hang Seng wzrósł jedynie o 0,28 proc., koreański Kospi stracił 0,7 proc., a w Singapurze Strait Times spadł o 0,33 proc.

Azjatyccy inwestorzy potraktowali czwartkowe wzrosty na amerykańskich giełdach jedynie jako chwilową korektę. Co prawda, wzrosty na rynku amerykańskim powstrzymały dalsze spadki na Dalekim Wschodzie, jednak kontrakty w USA, które po sesji spadły do czerwonej strefy rozwiały optymizm. W Japonii koniunkturę giełdowa nieco pogarsza mocniejszy jen, który wywołuje przecenę akcji eksporterów, zwłaszcza koncernów samochodowych, takich jak Mazda czy Nissan. Stosunkowo najlepiej zachowywał się sektor technologiczny, który minimalnie wzrósł po czwartkowym wzroście Nasdaq. Jednak te zwyżki mają raczej charakter korekcyjny, gdyż właśnie ten sektor najwięcej stracił na ostatnich spadkach.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po wzrostach w USA giełdy Azji bez większych zmian