Po zaprzysiężeniu Biden podpisze w środę 15 aktów wykonawczych

  • PAP
opublikowano: 20-01-2021, 11:46

Po zaprzysiężeniu w środę na prezydenta USA Joe Biden podpisze 15 aktów wykonawczych, anulując niektóre decyzje podjęte przez dotychczasowego prezydenta Donalda Trumpa i podejmując pierwsze działania w sprawie pandemii koronawirusa i zmian klimatu - powiadomiła współpracowniczka prezydenta elekta.

Aby stawić czoło kryzysom związanym z pandemią, gospodarką, zmianami klimatycznymi i nierównością rasową, Biden podpisze w środę po południu (czasu lokalnego) w Gabinecie Owalnym rozporządzenia wykonawcze i memoranda oraz poprosi agencje (rządowe) o podjęcie kroków w dwóch dodatkowych obszarach - poinformowała Jen Psaki, która w nowej administracji będzie rzeczniczką Białego Domu.

Joe  Biden, fot. Bloomberg
Joe Biden, fot. Bloomberg

Rozporządzenia będą dotyczyć m.in. ustanowienia w Białym Domu nowego biura koordynującego walkę z pandemią koronawirusa.

Biden rozpocznie również proces ponownego przystąpienia USA do porozumienia klimatycznego z Paryża i wyda rozległe zarządzenie dotyczące walki ze zmianami klimatycznymi, w tym cofnięcia wcześniejszego prezydenckiego pozwolenia na kontrowersyjny ropociąg Keystone XL.

Biden cofnie również deklarację Trumpa, która pomogła w sfinansowaniu budowy muru na granicy z Meksykiem, i zniesie restrykcje dotyczące imigracji z niektórych krajów muzułmańskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane