PO złoży wniosek o odwołanie ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-07-2006, 13:50

Platforma Obywatelska zapowiedziała we wtorek, że jeszcze w tym tygodniu ponownie złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego.

Platforma Obywatelska zapowiedziała we wtorek, że jeszcze w tym tygodniu ponownie złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego.

Jak poinformował na konferencji prasowej w Sejmie Zbigniew Chlebowski (PO), wniosek ma wpłynąć do marszałka Sejmu po uzyskaniu wotum zaufania dla rządu Jarosława Kaczyńskiego.

PO zarzuca Jasińskiemu, że doprowadził do bałaganu w spółkach skarbu państwa. Według Rokity, za rządów obecnego ministra, zapanował tam "całkowity brak standardów i norm".

"Jasiński doprowadził do kompletnego upadku jakichkolwiek standardów, norm i reguł życia publicznego w odniesieniu do spółek skarbu państwa" - ocenił.

Pod koniec czerwca Platforma złożyła już wniosek o wotum nieufności wobec Jasińskiego. Zarzucała mu wówczas m.in. "skandaliczną - bo upolitycznioną - politykę kadrową w spółkach skarbu państwa, drenaż spółek w ramach polityki dywidendowej oraz zaniedbanie procesów prywatyzacyjnych". Wniosku tego Sejm nie zdążył rozpatrzyć, ponieważ doszło do dymisji rządu Kazimierza Marcinkiewicza.    alz/ lop/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PO złoży wniosek o odwołanie ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego