PO złożyła projekt ustawy o 18 i 32 proc. stawce PIT

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-03-2006, 19:58

PO złożyła w środę w Sejmie projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), zakładający m.in. wprowadzenie dwóch stawek podatkowych 18 i 32 proc. Projekt zawiera propozycje zmian w PIT-cie formułowane przez PiS w ubiegłorocznej kampanii wyborczej.

PO złożyła w środę w Sejmie projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), zakładający m.in. wprowadzenie dwóch stawek podatkowych 18 i 32 proc. Projekt zawiera propozycje zmian w PIT-cie formułowane przez PiS w ubiegłorocznej kampanii wyborczej.

    O złożeniu projektu ustawy poinformował w środę wieczorem PAP wiceszef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

    W projekcie znalazły się: waloryzacja kwoty wolnej od podatku, waloryzacja kosztów uzyskania przychodów, wprowadzenie progu podatkowego w wysokości 80 tys. zł, wprowadzenie dwóch stawek podatkowych 18 i 32 proc., wprowadzenie ulg prorodzinnych na pierwsze dziecko w wysokości 50 zł, a na każde następne dziecko - 100 zł.

    We wtorek, zapowiadając złożenie projektu ustawy, przedstawiciele PO oświadczyli, że będą namawiali posłów PiS, by podpisali się pod nim. Chlebowski powiedział PAP, że nie udało się jednak uzyskać podpisu ani jednego posła PiS.

    Reprezentanci PO podkreślają, że w projekcie są zawarte propozycje, które PiS składał w kampanii wyborczej, jak również te, które znalazły się w expose premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

    Platforma tłumaczy, że napisała projekt ustawy, by skłonić PiS do realizacji publicznych zobowiązań tej partii do wprowadzenia niższych podatków z ulgami prorodzinnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PO złożyła projekt ustawy o 18 i 32 proc. stawce PIT