Pobyt na Elbie za darmo, jeśli w maju spadnie deszcz

  • DI
opublikowano: 15-05-2019, 22:00

„Elba no rain” — tak lokalne władze nazwały tegoroczną ofertę, której celem jest zachęcenie turystów do przyjazdu na wyspę na Morzu Tyrreńskim jeszcze przed rozpoczęciem letniego sezonu.

Fot. Fotolia

Do inicjatywy przyłączyło się wiele hoteli. Turyści otrzymają zwrot pieniędzy za pobyt w hotelu, jeśli opady potrwają ponad dwie godziny w ciągu dnia. W przypadku gdyby deszcz padał dłużej niż dwie godziny między 10.00 a 20.00, zwrot pieniędzy za pobyt w hotelu czy pensjonacie otrzymają wszyscy turyści.

Deszcz w maju na Elbie jest zazwyczaj rzadkością, ale… prawie dwie trzecie Włochów sprawdza prognozę pogody co najmniej raz dziennie, a 9 proc. odwołuje wakacje z powodu deszczu. Właśnie to skłoniło branżę turystyczną na toskańskiej wyspie do tej oferty.

Claudio Della Lucia, szef branżowego stowarzyszenia, podkreślił jednak, że Elba ma do zaproponowania nie tylko piękne plaże i wspaniałe morze, z których słynie na świecie, ale także atrakcje, które nie wymagają słońca. Są tam m.in. muzea Napoleona Bonaparte i wille, w których przebywał na zesłaniu w latach 1814-15.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane