Pociągiem Eurostar z Londynu do Paryża w 12 godzin

PAP
opublikowano: 19-04-2008, 16:24

Pociąg Eurostar z Londynu wjechał w sobotę do Paryża z prawie 10-godzinnym opóźnieniem. Normalnie taka podróż trwa zaledwie nieco ponad dwie godziny.

Tym razem wszystko sprzysięgło się przeciwko 640 pasażerom, którzy dwukrotnie musieli się przesiadać. Gdy wreszcie dojechali na paryski dworzec Gare du Nord, powitano ich śniadaniem i odszkodowaniami.

Gdy Eurostar wyruszał z Londynu w piątek o godz. 20.00 (czasu miejscowego), nic nie zwiastowało kłopotów. Jednak "problem techniczny" spowodował, że w Lille pasażerowie musieli się przesiąść do innego pociągu. Potem była kolejna awaria i pasażerowie utknęli w środku nocy "gdzieś we Francji", na północ od Paryża.

"Przez całe godziny niczego nam nie powiedziano, a w końcu przybyła policja i wszystkim kazano wysiadać" - relacjonuje tę podróż jeden z pasażerów.

Konieczny był więc nocny spacer po torach i kolejna przesiadka, a trzeci pociąg dowlókł się do francuskiej stolicy, jadąc z prędkością mniejszą niż 60 kilometrów na godzinę, jak wyjaśniono - "ze względów bezpieczeństwa".

Część pasażerów przyjęła to wszystko z humorem, inni ze stoickim spokojem lub z rezygnacją. Kolej zarządziła śledztwo.

Eurostar przewiózł w ubiegłym roku 8,26 miliona pasażerów. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pociągiem Eurostar z Londynu do Paryża w 12 godzin