PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Pocięty obraz Banksy’ego dużo droższy niż kiedy był cały

opublikowano: 03-09-2021, 14:59

Obraz Banksy’ego, który w 2018 roku po sprzedaży na aukcji za 1 mln GBP został częściowo pocięty przez ukrytą w ramie niszczarkę, znów trafi na aukcję. I może osiągnąć dużo wyższą cenę.

Dom aukcyjny Sotheby’s poinformował, że słynny obraz Banksy’ego „Love is in the Bin”, na którym namalowana jest dziewczynka z balonikiem, zostanie wystawiony na aukcję 14 października. Szacuje, że osiągnie cenę 4-6 mln GBP. To największa szacowana przed sprzedażą cena dzieła Banksy’ego, choć nie największa zapłacona. Tą jest 23 mln USD, za które sprzedano w marcu na aukcji Christie’s obraz olejny pokazujący dziecko bawiące się lalką w stroju pielęgniarki.

- To największa szacowana cena za pracę Banksy’ego, ale jeśli popatrzeć na rzeczywiste kwoty płacone za nie, wygląda na całkiem atrakcyjną i konserwatywną – powiedziała o szacowanej cenie za „Love is in the Bin” Emma Baker, specjalistka ds. sztuki współczesnej w Sotheby’s w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane