Początek handlu na amerykańskich giełdach pod presją podaży

opublikowano: 22-01-2007, 16:15

Poniedziałkowe notowania na amerykańskich giełdach rozpoczęły się mieszanie. Na otwarciu wartość indeksu

Poniedziałkowe notowania na amerykańskich giełdach rozpoczęły się mieszanie. Na otwarciu wartość indeksu

Dow Jones znalazła się poniżej poziomu z piątkowego zamknięcia. Od wzrostu rozpoczął dzień natomiast rynek technologiczny. Temu drugiemu sprzyjał komunikat o zawartej umowie przez Intela, która pozwoli liderowi światowego rynku mikroprocesorów zwiększyć udziały w rynku. Jednak i w tym przypadku zapał do zakupów jest mocno ograniczony i powoli przewagę zdobywa strona podażowa.

Inwestorzy czekają na publikację indeksu wyprzedzającego koniunkturę, prezentowanego przez Conference Board. Według analityków wzrósł on w grudniu o 0,2 proc.

Rośnie kurs akcji Citigroup. Największa amerykańska instytucja finansowa zgodziła się kupić od ABN Amro grupę hipoteczną. Wartość transakcji to około 3 mld USD.

Spadają z kolei kwotowania Boeinga. Bank Wachovia obniżył do poziomu „zgodnie z rynkiem” rekomendację dla tych walorów, uzasadniając, ze szczyt zamówień na samoloty właśnie minął.

Lekka zwyżka mogą się pochwalić papiery Pfizer. Producent leków odnotował spadek zysku netto w minionym kwartale, ale mimo wszystko okazał się on wyższy od oczekiwanego przez specjalistów.

WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane