Początek sesji na GPW na plusie, rynek pozostanie pod presją polityki

Internet Securities
opublikowano: 09-11-2005, 09:37

Początek sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie może przynieść wzrosty, jednak rynek pozostaje wciąż pod presją sytuacji politycznej.

Początek sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie może przynieść wzrosty, jednak rynek pozostaje wciąż pod presją sytuacji politycznej.

„Kontrakty terminowe są na plusie, więc powinniśmy rozpocząć czwartkowe notowania od wzrostów” – powiedział Mirosław Saj, makler DM BISE.

Dodał, że rynki zagraniczne zaczęły notowania właśnie od wzrostów, co może mieć znaczenie na obecne oczekiwania inwestorów na krajowym rynku.

Zdaniem maklera, publikowane wyniki przez spółki giełdowe w większości przypadków pozostaną w tle tego, co dzieje się na scenie politycznej.

„Ewentualne poparcie rządu przez Samoobronę może wystraszyć część dużych zagranicznych inwestorów. Poza tym rośnie liczba otwieranych kontraktów, co oznacza, że rynek przygotowuje się do większego przełomu” – dodał Saj.

We wtorek na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 stracił 0,66% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2443,07 punktów. Obroty na rynku ciągłym (wraz z PDA) wyniosły 812 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane