Początek sesji na GPW przyniesie wzrosty

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 18-02-2004, 09:13

Dzisiejsza sesja rozpocznie się od wzrostu po wysokim zamknięciu wczorajszych sesji na rynkach amerykańskich. Indeksy na GPW od kilku dni zmagają się ze swoimi oporami. Impuls zza oceanu może pomóc w kolejnej próbie ich przebicia. Obawy o powodzenie ataku wzbudza jednak wczorajsza sesja kiedy po otwarciu luką hossy indeksy zawróciły w dół.

Tuż przed zakończeniem sesji podana zostanie dynamika produkcji przemysłowej Polski publikowana o 16:00. Średnia prognoz, według agencji ISB wynosi 10,11 proc. rok do roku.

Ostatnie notowania upływają w stabilizacji. Po ubiegłotygodniowych rekordach indeksu szerokiego rynku WIG i indeksu średnich spółek MIDWIG wszyscy zwracają uwagę na wskaźnik odzwierciedlający zachowanie największych spółek.

WIG 20 utknął w pobliżu maksimów z września ubiegłego roku (1743 pkt) i nie może zdecydowanie pokonać tego oporu. W tej sytuacji scenariusze mogą być dwa: albo kupujący zbierają siły na rozstrzygający atak na opór albo przedłużająca się stabilizacja wskazuje na słabość w okolicy wspomnianej bariery. W obecnej sytuacji zdecydowaną przewagę ma scenariusz prowzrostowy i dopóki nie padną zdecydowane sygnały sprzedaży (WIG 20 poniżej 1700 pkt) krótkie pozycje nie mają uzasadnienia.

Okres publikacji wyników kwartalnych jest w pełni. Większość spółek już podała wyniki, które w zdecydowanej większości wskazywały na zdecydowaną poprawę. Pomimo że są to dane historyczne natchnęły inwestorów do dalszego kupna akcji. Póki co największe rozczarowania to spółki z indeksu WIG 20: Millenium, BRE, Agora. Może dlatego ten wskaźnik ma problemy z pokonaniem swoich oporów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Początek sesji na GPW przyniesie wzrosty