Początek sesji nie przyniósł zmian na parkiecie GPW

02-04-2002, 10:54

Otwarcie pierwszej sesji drugiego kwartału nie przyniosło zmiany przedświątecznego obrazu warszawskiego parkietu. Rynek wyraźnie zwleka z istotnymi decyzjami, a inwestorzy przedłużyli sobie świąteczny weekend. WIG 20 i TechWIG na otwarciu wtorkowej sesji spadły o 0,1 proc. i po dwóch kwadransach sytuacja praktycznie nie uległa zmianie. Obroty nie przekroczyły 10 mln zł, a większość spółek notuje jedynie kosmetyczne zmiany.

W centrum uwagi znalazł się papiery banków i spółek TMT. W sektorze bankowym wzrostom przewodzą BPH PBK i BIG BG, które zarobiły ponad 1,5 proc. Z kolei w sektorze TMT liderem wzrostu jest zyskujący 9 proc. CSS. Spółki technologiczne cieszą się popytem dzięki poniedziałkowym wzrostom na rynku Nasdaq i pozytywnym rekomendacjom analityków dla sektora.

Wśród blue chipów nieznaczny wzrost notuje KGHM, mimo, ze spółka dostała decyzję o zapłaceniu zaległości podatkowych za 2000 rok w wysokości 47 mln zł. Kursy pozostałych liderów parkietu, w tym TP SA, Pekao i KGHM praktycznie nie uległy zmianie.

Traci natomiast Elektrim, po ostatnich informacjach o propozycjach układowych dla obligatariuszy. Prawie 2 proc. rosną akcje kolejnego wielkiego dłużnika – Netii. Operator telefonii stacjonarnej jest na najlepszej drodze do zakończenia konfliktu na linii wierzyciele-akcjonariusze. Co więcej, spółka nie wyklucza połączenia się ze swoimi konkurentami działającymi na rynku polskim, w ramach nowego koncernu telekomunikacyjnego, tworzonego pod egidą SP.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Początek sesji nie przyniósł zmian na parkiecie GPW