Początek sesji przyniósł mocny spadek na Nasdaq

04-02-2004, 17:03

Dobre dane na temat aktywności sektora usług i zamówieniach fabrycznych nie wystarczyły do podniesienia amerykańskich indeksów. Dow Jones jest na poziomie z wtorkowego zamknięcia, ale Nasdaq Composite mocno traci po słabych wynikach Cisco Systems i ostrzeżeniu wydanym przez Cienę.

Cisco, największy producent infrastruktury sieciowej, traci 6 proc. W ostatnim kwartale spółka zarobiła 18 zamiast prognozowanych przez rynek 17 centów na akcję. Jednak jednocześnie Cisco podało, że jego klienci pozostają ostrożni w wydatkach, co zniechęciło rynek.

Nastroje w sektorze hi-tech pogorszyła też Ciena. Kurs producenta optoelektroniki spada o 16 proc., bo firma nie zrealizuje kwartalnych prognoz z powodu przesunięcia dużego kontraktu.

Powody do zadowolenia mają za to udziałowcy PeopleSoft. Oracle, największy dostawca baz danych, podwyższył ofertę przejęcia producenta oprogramowania z 7,3 mld USD do 9,4 mld USD. Jak można się było spodziewać, spółka-cel zyskuje 6 proc., a oferent traci 2 proc.

Wieści ze spółek na plan dalszy przesunęły dane makro. Indeks sektora usług ISM wzrósł w styczniu do 65,7 punktów z 58 punktów grudniu. Zamówienia przedsiębiorstw w grudniu wzrosły o 1,1 proc. po spadku o 1,4 proc. miesiąc wcześniej.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Początek sesji przyniósł mocny spadek na Nasdaq