Początek tygodnia będzie spokojny

Joanna Pluta
opublikowano: 07-09-2010, 00:00

Zmienność na rynkach była wczoraj bardzo niska. Kurs EUR/USD, pod nieobecność inwestorów z USA oraz Kanady, pozostawał blisko 1,29. Notowania tej pary zanegowały w ostatnim czasie scenariusz spadkowy, ale w konsolidacji. Impuls do silniejszych wzrostów przyniosłoby wybicie ponad 1,2930.

Spokojnie było także na rynku złotego. Kurs euro po silnym spadku trzyma się blisko 3,93 zł. W pobliżu tej wartości przebiegają minima z sierpnia, co sprawia, iż stanowi ona dość istotne wsparcie. Dziś w czasie sesji europejskiej również nie poznamy zbyt wielu interesujących danych makro. O godz. 12.00 zostaną przedstawione dane o zamówieniach w przemyśle niemieckim. Będą to jednak informacje z lipca, dlatego nie powinny wywołać silniejszej reakcji inwestorów na rynku walutowym, o ile oczywiście nie będzie zaskoczenia wynikiem zdecydowanie różnym od prognoz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy