Poczatuj o unijnych funduszach

  • Marta Bellon
opublikowano: 06-02-2012, 00:00

Potencjalni beneficjenci lubelskiego RPO będą mieli okazję podpytać ekspertów o rozliczanie projektów czy kontrolę na czacie.

Lubelski Urząd Marszałkowski chce pomóc potencjalnym beneficjentom w zrozumieniu zawiłości unijnych. Eksperci urzędu będą odpowiadać na ich pytania podczas internetowych czatów. Podpowiedzą, jak rozliczyć unijny projekt w Regionalnym Programie Operacyjnym (RPO), jak właściwie wypromować inwestycję finansowaną z RPO oraz jak przygotować się do kontroli.

W ubiegły piątek odbył się pierwszy z sześciu zaplanowanych na luty i marzec czatów. Na pytania odpowiadają urzędnicy, którzy na co dzień zajmują się rozliczaniem projektów w RPO, ich kontrolą oraz promocją. Do tej pory osoby, chcące uzyskać informacje na temat programu mogły odwiedzić punkt informacyjny, zadzwonić pod bezpłatny numer 800 888 776 lub wejść na stronę internetową www.rpo.lubelskie. pl. Teraz w szybki sposób będą mogli otrzymać odpowiedź na dręczące ich pytania, korzystając z czatu. Żeby rozpocząć rozmowę z ekspertem na czacie, należy wejść na stronę internetową www.rpo.lubelskie. pl i kliknąć w zakładkę „Czat — spotkania z ekspertami” z menu po lewej stronie. Po wpisaniu nicku będzie można dołączyć do internetowej dyskusji.

Najbliższy czat odbędzie się 10.02. Jego tematem będzie informacja i promocja projektów współfinansowanych z RPO WL — obowiązki beneficjentów. Kolejne zaplanowane są na: 14.02. (temat: Rozliczanie projektów — wnioski o płatność projektów współfinansowanych ze środków RPO WL osi III-VIII cz. II), 24.02. (Kontrola projektów współfinansowanych ze środków RPO WL osi III-VIII), 2.03. (Rozliczanie projektów — wnioski o płatność projektów współfinansowanych ze środków RPO WL osi III-VIII cz. III) i 9.03. (Informacja i promocja projektów współfinansowanych ze środków RPO WL — obowiązki beneficjentów).

10.02

Tego dnia odbędzie się najbliższy czat z ekspertami z Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane