Poczta Polska chce sprzedać działkę na warszawskiej Woli za 110 mln zł

PAP
opublikowano: 19-04-2022, 11:23

Poczta Polska wystawi na sprzedaż 2,4 hektarową działkę na warszawskiej Woli - poinformowała spółka we wtorkowej informacji. Cena wywoławcza ustalona będzie na 110 mln zł, a nabywca będzie mógł wykorzystać grunt np. pod zabudowę mieszkaniową.

Poczta Polska - główna siedziba przy ul. Rodziny Hiszpańskich 8 w Warszawie
Poczta Polska - główna siedziba przy ul. Rodziny Hiszpańskich 8 w Warszawie
Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0pl

Według wtorkowej informacji, Poczta Polska już 24 czerwca wystawia na licytację działkę, na której znajdowało się wcześniej centrum logistyczne narodowego operatora zlokalizowane przy ul. Sowińskiego 28 na warszawskiej Woli. Cena wywoławcza za grunt wystawiany na sprzedaż przez Pocztę wynosi 110 mln zł, a oferowana nieruchomość ma powierzchnię 2,4 hektara.

Jak podała Poczta, teren na warszawskiej Woli został wskazany właśnie pod zabudowę mieszkaniową. "Procedowany plan miejscowy dopuszcza budowę bloków o wysokości 30 metrów, które mogą zająć dwie trzecie działki sprzedawanej przez Spółkę. Grunt przy ul. Sowińskiego 28 z trzech stron sąsiaduje z już istniejącymi osiedlami mieszkaniowymi zatem nieruchomość może być szczególnie atrakcyjna dla tych deweloperów, którzy planują dalszy rozwój osiedli mieszkaniowych i wpisanie ich w okoliczną zabudowę" - opisano w informacji spółki.

Jak wskazano, od północy teren graniczy z obszarem zielonym - Parkiem Powstańców Warszawy. W pobliżu znajduje się także inny teren rekreacyjny – Park Sowińskiego.

"Wobec malejącej liczby gruntów do zagospodarowania, dostępnych w pobliżu ścisłego centrum stolicy, możliwość zakupu działki w tak atrakcyjnej lokalizacji jest nie lada wydarzeniem i okazją. Przyszli mieszkańcy terenu przy Sowińskiego 28 będą mieli blisko zarówno do zielonego Parku Sowińskiego, jak i centrum handlowego oraz wielu linii komunikacji miejskiej" – podkreślił wiceprezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski, cytowany w informacji prasowej spółki.

Poczta Polska S.A. jest spółką, w której 100 proc. udziału ma Skarb Państwa. Według planów, grunty należące do spółek z udziałem właścicielskim skarbu państwa miały dostarczać terenów pod tanią zabudowę mieszkaniową m.in. w ramach programu Mieszkanie Plus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane