Poczta Polska: w II kwartale przetarg na nowoczesne maszyny sortujące paczki

  • PAP
opublikowano: 14-04-2021, 08:11

W II kwartale br. ogłoszony ma być przetarg na nowoczesne maszyny sortujące tysiące paczek dziennie - poinformowała PAP Poczta Polska. Kupione w I kwartale br. za 1,6 mln zł dwa nowoczesne przenośniki gabarytowe w sortowniach trafiły do Komornik i Zabrza.

Jak informuje Poczta, automatyzacja jest jednym z kluczowych działań, które zostały zaplanowane i ujęte w strategii spółki na lata 2021-2023. W celu optymalizacji procesów logistycznych i rozwoju usług na rynku KEP (przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych) oraz dostosowania procesów do standardów rynkowych, spółka planuje zainwestować w kolejne sortery paczkowe.

Spółka podała, że ogłoszenie przetargu na gigantyczne maszyny sortujące tysiące paczek dziennie zaplanowane zostało na II kwartał br.

Jak podkreślił wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony, rozwój logistyki paczek jest niezbędny do realizacji strategicznych celów Poczty Polskiej w obszarze eCommerce.

"Planowane w tym roku są zarówno postępowania przetargowe na zakup dużych maszyn sortujących do trzech sortowni, ale także zakup innych urządzeń automatyzujących procesy sortowania różnego typu przesyłek. Pierwsze z tych urządzeń są już oddane do użytku w Komornikach i Zabrzu" - dodał.

Spółka podała, że w styczniu tego roku uruchomiono nowy przenośnik przesyłek gabarytowych w sortowni w Komornikach (pod Poznaniem). To pierwsza z tegorocznych inwestycji Poczty Polskiej. Podajnik ułatwia obsługę przesyłek o niestandardowych rozmiarach, masie, bądź kształcie – które są trudne do opracowania na sorterze tradycyjnym.

Dodała, że nowa maszyna ma za zadanie odciążyć pracowników i zwiększyć efektywność procesu sortowania przesyłek dużych i niestandardowych. Drugi, bliźniaczy podajnik został zainstalowany w sortowni zabrzańskiej. Łączny koszt poniesiony przez Pocztę na zakup obu przenośników to 1,6 mln zł.

W drugim kwartale br. ogłoszony zostanie przetarg na trzy nowoczesne maszyny sortujące, które będą efektywniej obsługiwały paczki we wrocławskiej sortowni (już w 2022 roku), Lublinie i Lisim Ogonie pod Bydgoszczą (uruchomienie w roku 2023). Czwarta maszyna zostanie zakupiona do nowej sortowni Warszawa 2 - wskazała spółka.

Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku – zatrudnia blisko 80 tys. pracowników, jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane