Poczytaj sobie telewizor

MW
opublikowano: 30-09-2009, 00:00

Pierwszy widget do oglądania treści online na ekranie telewizora, stworzyły wspólnie Samsung i Agora.

Pierwszy widget do oglądania treści online na ekranie telewizora, stworzyły wspólnie Samsung i Agora.

Aplikacja stworzona przez Samsung pozwala na wyświetlanie artykułów bezpośrednio na ekranie telewizora. Wiadomości dostarczać będzie Agora.

Skąd zawartość?

Użytkownicy będą mogli m.in. korzystać z treści umieszczonych na stronach gazeta.pl, wyborcza.pl, sport.pl, a także z serwisów rozrywkowych i lokalnych należących do grupy Gazeta.pl. Wszystko to w języku polskim. Będzie można także skorzystać z portali YouTube, AccuWeather oraz USA Today. Informacje są wyświetlane w pełnym wymiarze, a nawigację po nich ma ułatwić przejrzyste menu, sterowane przy użyciu pilota.

Jak to działa?

Widget będzie dostępny w telewizorach marki Samsung LED TV serii B7000 i wyższych, oraz w telewizorach LCD i plazmowych serii B650 i wyższych. Telewizory wyposażone są w specjalny silnik, który pozwala na zainstalowanie aplikacji widget. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest łączenie z serwerem poprzez sieć koreańską. Treści online są widoczne na ekranie, dzięki użyciu złącza RJ i kabla internetowego. Wszystko to odbywa się za pomocą połączenia LAN, które bezpośrednio łączy się z serwerem Agory i pobiera treści przygotowane dla Samsunga. Możliwe jest także połączenie bezprzewodowe VFI poprzez router. Widget będzie dostępny na razie tylko do końca listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MW

Polecane