Pod porozumieniem podpisali się na razie jedynie związkowcy

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 13-06-2006, 22:02

Jedynie przedstawiciele górniczych związków zawodowych podpisali się na razie pod porozumieniem w sprawie wypłat górnikom nagród z zysków kopalń - poinformowali we wtorek wieczorem związkowcy.

Jedynie przedstawiciele górniczych związków zawodowych podpisali się na razie pod porozumieniem w sprawie wypłat górnikom nagród z zysków kopalń - poinformowali we wtorek późnym wieczorem dziennikarzy związkowcy.

Porozumienie zakłada, że w ciągu miesiąca od podpisania porozumienia pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymaliby 8 proc. zysku netto za 2005 r. z tym, że kwoty te mogłyby być negocjowane. W pozostałych spółkach pracownicy mogliby dostać średnio 700 zł brutto na osobę.

Wynegocjowano również zapis, że będzie można rozwiązać umowy o pracę do końca 2006 r. z pracownikami spółek węglowych, którzy mają prawo do emerytury bez względu na zajmowane stanowiska. Kolejny punkt dotyczy tego, że strony - rządowa, związkowa i pracodawców - przygotują harmonogram dochodzenia do jednego układu zbiorowego w każdej ze spółek węglowych do końca tego roku.

Tymczasem wiceminister gospodarki Paweł Poncyljusz dodał punkt z którego wynika, że jednolity układ zbiorowy w spółkach węglowych ma być wprowadzony do końca tego roku. W tej sytuacji w rozmowach nastąpiła kolejna przerwa.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane