Pod specjalnym nadzorem

Agnieszka Janas
04-10-2005, 00:00

Centra handlowe coraz poważniej traktują kwestie udogodnień dla niepełnosprawnych klientów.

Stołeczne centrum handlowe Arkadia włączyło się w kampanię parkingową „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”, która z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji realizowana jest w ponad 50 miastach w całej Polsce.

Celem akcji, prowadzonej w ramach programu Polska bez barier, jest zwrócenie uwagi na problem zajmowania przez pełnosprawnych kierowców „kopert”, czyli miejsc przeznaczonych wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Warszawska Arkadia została partnerem akcji. Kampania trwa od września ubiegłego roku. W Arkadii znajduje się 60 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, w tym 15 na oddzielonej szlabanem części parkingu, na którą wjechać mogą jedynie osoby posiadające specjalne karty dostępowe. W sumie centrum przygotowało 200 takich kart. Można je otrzymać w biurze dyrekcji po okazaniu ważnej karty parkingowej osoby niepełnosprawnej wydawanej przez odpowiednie organy . Dodatkowo osoby o ograniczonej sprawności ruchowej mogą parkować na specjalnie oznaczonych miejscach na parkingu ogólnodostępnym. Zlokalizowane są one blisko wejść oraz mają specjalne oznakowanie ułatwiające ich identyfikację: na niebieskim tle namalowany jest symbol osoby na wózku inwalidzkim. Niebieski jest również kolor światła sygnalizacji świetlnej, informującej o wolnych miejscach na parkingu.

W związku z kampanią, na słupach od strony miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, pojawiły się specjalne tablice z hasłem akcji „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”. Zadaniem tablic jest dodatkowe podkreślenie, dla kogo przeznaczone są oznakowane miejsca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Pod specjalnym nadzorem