Czytasz dzięki

Podasz nazwisko i dane, napijesz się piwa w pubie

  • DI
opublikowano: 25-06-2020, 22:00

Do zamówienia piwa w pubach, po ich otwarciu od 4 lipca, konieczne będzie podanie nazwiska i danych kontaktowych, które będą przechowywane przez właścicieli przez 21 dni — przewidują wytyczne brytyjskiego rządu.

Obowiązek ich zbierania i przechowywania ma na celu identyfikowanie i opanowywanie lokalnych ognisk epidemii. W pubach i barach nie będą mogły się odbywać występy na żywo, podobnie jak w teatrach i salach koncertowych. W miejscach kultu religijnego mogą się odbywać nabożeństwa z udziałem wiernych, ale bez śpiewów w ich trakcie. Wraz z zapowiedzią wznowienia działalności przez sektor gastronomiczno-hotelarski, kina, muzea i galerie, świątynie i salony fryzjerskie zmieniono także wytyczne w kwestii dystansu między ludźmi — zamiast dwóch metrów obowiązywać będzie dystans jednego metra z zachowaniem środków szczególnej ostrożności.

Najbardziej zadowoleni z tej decyzji są właściciele pubów, którzy przekonywali, że w przypadku utrzymania zasady dwóch metrów dla większości z nich wznowienie działalności będzie nieopłacalne. BBPA, brytyjskie stowarzyszenie browarów i pubów, poinformowało, że teraz będzie w stanie wznowić działalność 75 proc. pubów, czyli 28 tys. W przypadku dwumetrowego dystansu byłaby to jedna trzecia (12,5 tys.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane