Podatek od stanowisk w Samoobronie - prasa

opublikowano: 28-03-2007, 07:10

Za każdą nominację na stanowisko w  administracji rządowej kandydaci Samoobrony powinni zapłacić związkowi Leppera od 5 do 7 proc. swoich zarobków, pisze w najnowszym numerze tygodnik "Polityka".

- Dowiedziałem się o tym, gdy objąłem stanowisko, mówi jeden z dyrektorów w KRUS. - Wtedy przyszedł do mnie poseł Krzysztof Filipek i powiedział, że od teraz powinienem płacić Samoobronie. Filipek informował, że 7-proc. podatek powinien być liczony od zarobków brutto i należy go przelewać raz w miesiącu na konto Związku Zawodowego Rolników Samoobrona. Według niego opłatę tę powinni wnosić wszyscy, którzy z rekomendacji Samoobrony obejmują stanowisko państwowe. Dziś płaci około 50 osób. Są to głównie najwyżsi urzędnicy, którzy objęli stanowiska w resortach podległych partii Leppera.

Oprócz urzędników państwowych obowiązek odprowadzania pieniędzy do związku ma również 46 posłów Samoobrony. W ich przypadku opłata w wysokości 2300 zł miesięcznie jest obowiązkowa, gdyż jest zwrotem kosztów za wypożyczenie logo Związku Zawodowego Rolników Samoobrona na czas kampanii wyborczej, pisze "Polityka". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Podatek od stanowisk w Samoobronie - prasa