Podaż kauczuku nie pokryje zapotrzebowania

WST, Bloomberg
opublikowano: 20-07-2011, 09:54

Światowe dostawy naturalnego kauczuku pozostaną „niewystarczające” w ciągu kolejnych siedmiu lat ze względu na brak możliwości pokrycia przez czołowych producentów rosnącego zapotrzebowania ze  strony wytwórców opon i rękawiczek.

Taki stan, w którym wzrost produkcji będzie marginalny lub umiarkowany utrzyma się aż do 2018 r. – ocenia Jom Jacob, starszy ekonomista Stowarzyszenia Krajów Producentów Kauczuku (ANRPC).

Reprezentuje ono 92 proc. światowych dostawców surowca. M.in. z powodu ograniczenia dostaw w ciągu ostatniego roku wycena kontraktów terminowych na kauczuk wzrosła w Tokio już o 47 proc.

Produkcja krajów członkowskich ANRPC może wzrosnąć do co najwyżej 10,3 mln ton w 2012 r. z 9,9 mln oczekiwanych w roku bieżącym. W kolejnych latach prognozy zakładają wzrost do 12,2 mln w 2015 i 13,4 mln w roku 2018.

WST, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu