Podaż zdobywa punkty

Sebastian Gawłowski
05-08-2003, 00:00

Początek sierpnia na rynku terminowym przyniósł kolejne oznaki wyczerpywania się potencjału dotychczasowego trendu wzrostowego. Wczoraj kontrakty zanotowały wyraźną przecenę. Chociaż jej skalę osłabia niska aktywność handlujących, kondycja strony popytowej pozostawia wiele do życzenia.

Okres publikacji wyników spółek raczej nie będzie sprzyjał utrzymywaniu długich pozycji. W efekcie nie powinniśmy oczekiwać zdecydowanego ataku na szczyty fali wzrostowej (1388 pkt). Wygląda na to, że na najbliższych sesjach będziemy świadkami starcia w strefie 1339-1350 pkt, którą wyznacza luka hossy z 28 lipca. Kluczowym wsparciem jest 1320 pkt.

Notowania wrześniowej serii kontraktów rozpoczęły się nieznacznym spadkiem na poziomie 1362 pkt. Pierwsza godzina handlu upłynęła pod znakiem głębokiego marazmu. Wiele ożywienia nie wniósł również start sesji na rynku akcji. Wartość futures podniosła się do krótkoterminowego oporu 1367 pkt, czyli zamknięcia z piątku. Podaż szybko jednak zepchnęła kontrakty w kierunku dotychczasowych minimów przy 1360 pkt.

Test dna dał psychologiczną przewagę sprzedającym, którzy doprowadzili do pogłębienia spadku do 1356 pkt. Chwilowa korekta pozwoliła na odreagowanie spadku do 1363 pkt.

Nie spowodowało to jednak zachwiania przewagi sprzedających, którzy do końca sesji powiększali zdobycz. Zamknięcie najpopularniejszej serii wypadło na poziomie 1355 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Podaż zdobywa punkty