Podczas urlopu wypoczywaj

DCZ
opublikowano: 29-07-2013, 00:00

Praca podczas urlopu? Dla 11 proc. ankietowanych przez portal Monster.com nie jest to problem.

Okazjonalnie mogłoby popracować podczas wakacji 17 proc. respondentów, a sporadycznie i bardzo niechętnie 27 proc. „Nigdy” mówi 45 proc., dodając, że takie prośby przełożonych uważają za niedopuszczalne. Poglądy pracowników z różnych krajów na pracę podczas urlopu nie są jednak takie same. Dla 57 proc. Europejczyków w ogóle nie do przyjęcia jest, by firma o to prosiła. Ale gdy uważa tak np. 73 proc. respondentów z Niemiec, to już tylko 35 proc. Francuzów i 39 proc. Brytyjczyków.

— Niektórzy czują potrzebę pozostawania w ciągłym kontakcie z firmą — nawet w czasie urlopu — zauważa Mary Ellen Slayter, doradca zawodowy Monster.com, i dodaje:

— Kiedy masz trochę czasu, by oczyścić umysł z biznesowych spraw, masz lepsze spojrzenie na nie po powrocie do biura. Ponadto kiedy idziesz na urlop i masz świadomość, że nikt z pracy nie będzie do ciebie dzwonił, możesz jeszcze owocniej odpoczywać — mąż lub żona i dzieci chcą, ale i zasługują na to, byś im poświęcił całą swoją uwagę, kiedy jesteście na rodzinnych wakacjach. Wykorzystaj ten wolny czas tak, jak zamierzałeś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy