Podium, czyli grzech odpuścić

GK
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

Na czerwcowe dni i noce — świeżość spojrzenia w malarstwie, szczypta melancholii w muzyce, jędrność dialogów w dramacie. Przyciągają!

1

Wystawa:

Pożegnalne płótna

Do 12 czerwca w warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu

Ostatnie prace Teresy Pągowskiej z jednej strony są osadzone w typowym dla niej stylu, a z drugiej zaskakują świeżością spojrzenia i niekłamaną skłonnością do eksperymentu oraz chęcią odnowienia swojej twórczości. Kilkanaście płócien namalowanych niedługo przed śmiercią tej wybitnej artystki trzeba zobaczyć koniecznie.

www.galeriagrafikiiplakatu.pl

2

Koncert:

Gorący wieczór z fado

3.06, Szczecin Music Fest

Portugalska artystka Mariza śpiewać zaczęła w wieku pięciu lat, w tawernie rodziców w jednej z biedniejszych dzielnic Lizbony. Nasiąkała tam melancholią, liryzmem i rytmami „portugalskiego bluesa”, który dziś wypełnia jej życie. Mariza od kilku lat koncertuje i nagrywa płyty, podbijając świat swym niezwykłym głosem o niebywałej sile i skali oraz zjawiskową urodą i wdziękiem. W styczniu po raz pierwszy zaprezentowała się polskiej publiczności, wprawiając wszystkich w zachwyt. Po niespełna pół roku, powraca jako gwiazda kochana przez fanów.

www.smf.concerts.pl

3

Teatr:

All Inclusive

8, 10, 12, 13.06, Gdańsk

Nowa sztuka w Teatrze Wybrzeże. Autor, Marek Modzelewski, radiolog, umie pisać krwiste dialogi. Tym razem dwie pary spędzają wakacje na śródziemnomorskiej plaży. Zamiast oferty „all inclusive” dostają rodzaj psychodramy. Reżyseruje Ewelina Piotrowiak, już po świetnych „Pokojówkach” w Ateneum. Duża nadzieja.

www.teatrwybrzeze.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy